Про це на брифінгу в Києві сказав очільник Пентагону Ллойд Остін.

За словами очільника Міноборони США, новий пакет вартістю 100 мільйонів доларів надається за програмою Presidential Drawdown Authority, яка передбачає виділення озброєнь із запасів американської армії.

Це забезпечить додаткові артилерійські боєприпаси, додаткові перехоплювачі для протиповітряної оборони, а також низку протитанкових озброєнь

Він підкреслив, що військова підтримка України з боку США “продовжується”, й “інші союзники і партнери також беруть на себе відповідальність” для її забезпечення.

Згодом Міністерство оборони США деталізувало вміст нового пакета військової допомоги Україні на суму 100 мільйонів доларів.

Про це йдеться в повідомленні Пентагону.

Згідно з повідомленням, до пакета допомоги увійшли одна реактивна систем залпового вогню HIMARS і додаткові боєприпаси до неї, зенітні ракети Stinger, 155-мм і 105-мм артилерійські снаряди, протитанкові ракети TOW, протитанкові комплекси Javelin та AT-4.

Також Україна отримає понад три мільйони патронів для стрілецької зброї, боєприпаси для знешкодження перешкод, зимове спорядження та запасні частини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.

Пентагон окремо підкреслив, що військова допомога Україні є “розумною інвестицією в нашу національну безпеку”, і закликав Конгрес схвалити додаткове фінансування, про яке просить Білий дім, аби США мали змогу здійснювати її й надалі.

Нагадаємо, вранці у понеділок, 20 листопада, до Києва прибув очільник Пентагону Ллойд Остін. Світлину зі столичного вокзалу міністр оборони Сполучених штатів опублікував у мережі. Його зустріла у Києві посол США в Україні Бріджит Брінк.