Про це повідомляє Reuters.
Представник Державного департаменту США заявив, що Вашингтон “чітко зазначив, що ми очікуємо від європейських партнерів лідерства в установленні сталого безпекового механізму та з нетерпінням чекаємо їхніх пропозицій”.
Ось запитання, надіслані США, згідно з документом:
- Як ви бачите європейську гарантію безпеки або забезпечення, яке могло б бути достатнім стримуючим фактором для Росії, одночасно забезпечуючи, щоб цей конфлікт завершився сталим мирним врегулюванням.
- Які європейські та/або треті країни, на вашу думку, могли б або бажали б брати участь у такій угоді? Є країни, які ви вважаєте незамінними? Чи готова ваша країна відправити свої війська до України як частину мирного врегулювання.
- Якщо військові сили третіх країн були б розгорнуті в Україні в рамках мирної угоди, яким би ви вважали необхідний розмір такої сили, очолюваної ЄС? Як і де ці сили будуть розгорнуті та на який термін.
- Які дії США, союзники та партнери повинні бути готові вжити, якщо Росія атакує ці сили.
- Які, якщо є, вимоги до підтримки з боку США ваша урядова влада вважатиме необхідними для своєї участі в цих безпекових заходах? Зокрема, які короткострокові та довгострокові ресурси, на вашу думку, будуть необхідні від США.
- Які додаткові можливості, обладнання та варіанти підтримки технічного обслуговування ваша влада готова надати Україні для покращення її переговорної позиції та збільшення тиску на Росію? Що ще ваша влада готова зробити для посилення санкцій проти Росії, включаючи суворіше виконання санкцій та кращий націлений тиск на треті країни, які підтримують Росію на світовій арені.