Про це сказав держсекретар США Марко Рубіо під час візиту до Ірландії, слова якого цитують The Guardian та Sky News.

За словами держсекретаря США, під час переговорів у Джидді підіймалося питання про територіальні поступки та яким буде переговорний процес.

Як зазначив посадовець, США сподіваються отримати позитивну відповідь від Росії і «наполегливо закликають росіян припинити всі військові дії», наголошуючи, що військового вирішення «не існує».

Основі тези:

– Першим кроком є визнання того, що військового вирішення цього конфлікту не існує. Жодна зі сторін не може військовим шляхом досягти своїх максималістських цілей. Жодна зі сторін не може досягти їх за допомогою військової сили. Єдиний спосіб завершити цей конфлікт — це переговори. Це єдиний шлях до миру. Тому нам потрібно розпочати цей процес, а його важко розпочати, коли люди стріляють один в одного. Тому ми сподіваємося, що зможемо зупинити всі ці бойові дії і сісти за стіл переговорів, і обидві сторони за певний період часу, доклавши багато зусиль, зможуть знайти взаємоприйнятний результат, який у випадку з Україною, очевидно, забезпечить її довгострокове процвітання і безпеку.

– Cполучені Штати не розглядатимуть угоду з Україною про видобуток корисних копалин як гарантію безпеки.

– Але Україна потребуватиме достатнього стримування проти майбутніх атак.

– Сьогодні США матимуть контакт з росіянами. Ми рішуче закликаємо росію припинити всі бойові дії. Якщо росія скаже “ні”, це багато про що нам скаже.

– Ми прагнемо забезпечити довгострокову безпеку України: який сенс витрачати час на припинення вогню і закінчення війни шляхом переговорів, щоб через три, чотири, шість років побачити, як вона знову розгориться? Ми в цьому не зацікавлені.

– Зняття санкцій ЄС проти Росії стане частиною будь-якої мирної угоди по Україні. Питання європейських санкцій буде на столі, не кажучи вже про те, що відбувається із замороженими активами РФ. Само собою зрозуміло, що для встановлення миру в Україні європейці мають прийняти якесь рішення про те, що вони збираються робити з цими санкціями.

До цього речник МЗС Георгій Тихий розповідав, що сторони пішли на “важкі компроміси”.

Американська сторона запропонувала ввести припинення вогню між Україною та Росією на 30 днів. Україна підтримала пропозицію, очікується рішення РФ.