Про це повідомив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

Відповідаючи на запитання, чи не пора Україні подумати про переговори з РФ з огляду на те, що Конгрес не може ухвалити нову допомогу, Кірбі сказав: «Ви будете абсолютно незадоволені моєю відповіддю. Президент Зеленський має визначити, як і коли закінчиться ця війна, а також на яких умовах він готовий вести переговори з Путіним».

Він зазначив, що перед Україною залишається загроза масованої присутності російських військ, і їхня кількість лише збільшується, оскільки Кремль набирає все більше нових людей, готових іти наступом на Україну.

За його словами, росіяни, ймовірно, не збираються просто сидіти на оборонних позиціях впродовж усієї зими.

Кірбі зауважив, що українська сторона, зі свого боку, прагне отримати більше можливостей не лише для того, щоби захищатися, але і йти в контрнаступ. Тому саме Президент України має визначати, як виглядатиме їхня подальша стратегія.

Чого ми прагнемо від початку цього конфлікту, це бути певними, що він (президент Зеленський – ред.) має для цього інструменти. І ці інструменти ось-ось вичерпають себе.

Нагадаємо, раніше помічник держсекретаря у справах Європи та Євразії Джеймс О’Брайєн заявив, що Сполучені Штати не проводять політику підштовхування України до переговорів із Росією.