Про це заявила речниця Державного департаменту США Теммі Брюс під час брифінгу 1 травня.
За її словами, президент Дональд Трамп виступає за дипломатичне завершення війни в Україні, однак адміністрація може невдовзі сконцентрувати свою увагу на інших проблемах і надалі не брати участь у переговорах між сторонами.
«Президент хоче, щоб кожне рішення, яке ми приймаємо як країна, було дипломатичним — і очевидно, від відданий цьому», — наголосила Брюс. Водночас вона підкреслила, що Трамп «також усвідомлює, що є інші частини світу, ціла планета, що потребує певної уваги».
Вона також нагадала про свою заяву від 29 квітня, у якій наголошувала, що США можуть змінити підхід до мирних переговорів, якщо найближчим часом не буде досягнуто прогресу.
«Державний секретар [Марко Рубіо] також заявив дуже чітко, що в міру того, як наш підхід зміниться, зміниться і методологія того, який внесок ми вносимо [у переговори] – у тому сенсі, що ми не будемо посередниками», — наголосила Темі Брюс.
За її словами, нині прийшов час, коли саме Україна та Росія мають запропонувати конкретні ідеї щодо завершення війни.
«Це те, про що я говорила у вівторок [29 квітня], і про природу того, якими можуть бути зміни — але ми безперечно досі віддані [спробам врегулювання у війні РФ проти України], і будемо допомагати і робити, що ми можемо», — уточнила Брюс.
Водночас вона наголосила: «Але ми не збираємося літати по всьому світу кожної миті, щоб бути медіаторами на зустрічах. Усе це зараз це між двома сторонами, тож тепер — той час, коли їм потрібно представити та розробити конкретні ідеї щодо того, як цей конфлікт закінчиться. Це буде залежати від них».
Однак речниця Держдепу підтвердила, що США не планують знімати вже введені санкції проти Росії. Щобільше, Вашингтон залишає за собою право запровадження нових обмежень у разі потреби.
Раніше державний секретар Марко Рубіо також заявив, що США можуть вийти з мирного процесу, якщо найближчим часом не буде реального прогресу в домовленостях між Україною та Росією.
Нагадаємо, що у Білому домі опублікували заявущодо підписання з Україною угоди про корисні копалини. Там назвали договір історичним і зазначили, що країни започаткували перше у своєму роді партнерство задля відновлення та довгострокового економічного успіху України.