Про це передає Forbes.

Видання зазначає, якщо китайським банкам обмежать доступ до долара — це матиме дуже болючі наслідки для Китаю, ніж звичайні санкції.

За даними видання, допомога Китаю дозволила РФ відновити свій військово-промисловий потенціал, тому що країна стала основним постачальником електронних схем, деталей літаків, машин та верстатів у Росію.

США розраховують, що загроза втрати китайськими банками доступу до долара і ризик погіршення торговельних звʼязків з Європою переконають Пекін змінити курс.

Зазначається, що банки слугують ключовими посередниками для комерційного експорту до Росії, обробляючи платежі та надаючи компаніям-клієнтам кредити для торговельних операцій.

Американські чиновники кажуть, що націленість санкцій на банки є варіантом ескалації на випадок, якщо дипломатичні заходи не зможуть переконати Пекін обмежити експорт. Останніми тижнями офіційні особи США посилили тиск на Пекін під час приватних зустрічей і дзвінків, попереджаючи, що Вашингтон готовий вжити заходів проти китайських фінансових установ.

Завтра, 24 квітня, держсекретар США Ентоні Блінкен вирушає з триденним візитом до Китаю, щоб переконати Пекін відмовитися від підтримки російського військово-промислового комплексу.