За словами першого заступника помічника президента США з національної безпеки Джонатана Файна, Україна буде здатна розпочати новий наступ, спираючись на потужнішу промислову базу США та Європи, які нарощуватимуть потужності свого ВПК, а також самої України.

США вже розпочали роботу над розвитком української оборонної промисловості. У червні 2023 року в Вашингтоні відбулася конференція, на якій представники промисловості та уряду США, України та Європи обговорили можливості співпраці в галузі виробництва зброї.

У результаті конференції США та Україна підписали протокол про наміри щодо спільного виробництва та обміну технічними даними. Зокрема, передбачається співпраця в галузі виробництва систем протиповітряної оборони, ремонту та технічного обслуговування, а також виробництва критично важливих боєприпасів.

Також США надали Україні технічні дані для початку місцевого виробництва гібридних систем ППО FrankenSAM.

Держдепартамент США планує направити до Києва свого радника для підтримки та прискорення переходу України до сумісних збройних сил, боротьби з корупцією та залучення іноземних інвестицій у критично важливі галузі.

Крім того, було сформовано міжвідомчу “команду з питань угод з Україною”, яка даватиме рекомендації партнерам щодо потенційних угод та експортних вимог для оборонної промисловості України.