Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що ціна підтримки України зараз висока, але вона нижча, ніж ціна війни з Росією. Про це посадовець повідомив під час брифінгу 8 грудня.

“Якщо ви думаєте, що ціна підтримки України зараз висока, подумайте про те, скільки піде національної казни та крові американців, якщо нам доведеться почати діяти відповідно до наших зобов’язань за статтею п’ятою (напад на одного члена НАТО, означає напад на весь Альянс — Ред.)”, — сказав Кірбі.

Представник Білого дому зауважив, що президент РФ Володимир Путін розраховував на такий розвиток подій зі самого початку війни проти України, оскільки не вірив у збереження єдності Заходу й НАТО та достатню силу США.

“Якщо ви дбаєте про нашу національну безпеку, то повинні бачити Путіна таким, яким він є, повинні бачити Росію такою, якою вона є, і розуміти, що допомога Україні, — а вони не просять нас бути фізично присутніми, — допомога їм виграти війну дуже сильно відповідає інтересам нашої нацбезпеки та союзників у Європі”, — додав посадовець.

Раніше держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен поінформував, що військова допомога Україні сприяє створенню більшої кількості робочих місць та зростанню американської економіки.

Як відомо, 6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.