Про це повідомляє Білий дім.

Про виділення пакета допомоги оголосила віцепрезидентка США Камала Гарріс на Саміті миру у Швейцарії.

Зазначені 1,5 млрд доларів включають 500 млн у вигляді нового фінансування енергетичної допомоги та перенаправлення раніше оголошених 324 млн на аварійний ремонт енергетичної інфраструктури та інші потреби в Україні.

Крім того, віцепрезидентка США оголосила про надання понад 379 млн доларів гуманітарної допомоги від держави та USAID для вирішення нагальних потреб біженців, внутрішньо переміщених осіб та громад, які постраждали від жорстокої війни Росії проти українського народу.

Також Державний департамент у співпраці з Конгресом планує надати додаткові 300 млн доларів на підтримку цивільної безпеки України для закупівлі рятувального обладнання для українських прикордонників і правоохоронних органів.

Підтримка США

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський та президент США Джо Байден підписали двосторонню угоду про безпеку строком на 10 років. Зустріч відбулась на полях саміту G7.

Угода передбачає, зокрема, допомогу від США на забезпечення здатності України захищати себе зараз і в майбутньому шляхом надання зброї та боєприпасів, продовження підготовки українських вояків на військових базах Європи й США. Посилення взаємодії між нашими збройними силами відповідно до стандартів НАТО.

Детальніше про зустріч двох президентів можна прочитати в матеріалі ТУТ.