Також на звхід запросили релігійних лідерів країни.

Про це Kyiv Media повідомили у Меморіальному центрі Голокосту “Бабин Яр“.

Ззаначається, що офіційне відкриття символічної синагоги відбудеться 14 травня об 11:00.

Церемонія приурочена до Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Подія відбудеться за участі Президента України, офіційних осіб, релігійних лідерів, культурних та громадських діячів“, – зазначили в меморіальному центрі.

Kyiv Media

Зазначимо, меморіальну синагогу, яка за документами зазначена як “мала архітектурна форма”, спорудили за пам’ятником “Менора”. Арт-об’єкт розпочали споруджувати 25 березня.

Спершу там змонтували металеві конструкції, а тоді їх обшили дошками зі столітнього амбарного дуба. Дах конструкції розгортається, ніби книжка. Стелю синагоги розписали візерунками, а стіни – текстами молитв та вирізьбленими фігурками тварин, якими прикрашали старовинні синагоги на Західній Україні, проте вони були знищені нацистами під час Другої світової війни.

“Меморіальний центр Голокосту бабин Яр” зазначає, що ця синагога є арт-об’єктом, а не повноцінною синагогою. Попри ці заяви, низка єврейських організацій розкритикувала проект та звинуватила авторів у антисемітизмі. Також благодійна організація “Міжнародний меморіальний благодійний фонд “Бабин Яр” звернулась до Окружного адміністративного суду Києва з проханням заборонити будівництво синагоги-МАФу.

Фото: Kyiv Media