Про це Олена Фіданян, директорка Департаменту освіти і науки КМДА, розповіла в ефірі програми «Київ. Вголос» на «Радіо Київ – 98 FM».

«У Києві не було призупинень подовження канікул. Якщо ми й перебували в карантинній зоні, то просто переходили на дистанційну форму навчання й продовжували працювати з дітьми», – повідомила директорка Департаменту освіти і науки КМДА.

Олена Фіданян зазначила, що свято останнього дзвоника можуть дещо змістити через проведення ЗНО, сесія якого розпочнеться 21 травня.

«Цьогоріч 28 травня, коли учні всіх українських шкіл традиційно святкували останній дзвоник, відбудеться наймасовіший іспит – ЗНО з математики. Таким чином, УЦОЯО порушили давню традицію проведення свята останнього дзвоника. Адже це свято для випускників шкіл, які цього дня будуть мати шалене навантаження», – сказала Олена Фіданян.

Так, за словами директорки Департаменту, організаційно навчальний процес у школах завжди завершувався 1 липня. Робота шкіл у червні зазвичай включає низку організаційних нюансів, пов’язаних із закінченням навчального року, а також проведення державної підсумкової атестації.

«Утім, цього року, як і минулого, учні 4 та 9 класів звільненні від ДПА у зв’язку із COVID. Нічого не зміниться лише для випускників 11-х класів – державну підсумкову атестацію зможуть не здавати лише ті учні, які не обрали для себе вступ до вищого навчального закладу», – зазначила Фіданян.

Загалом, цьогоріч у Києві більше 16 тисяч випускників. На ЗНО буде більше абітурієнтів, адже цей іспит складатимуть також випускники минулих років.

Водночас Київ із року в рік демонструє найбільшу в Україні кількість відмов від здачі ЗНО. Зокрема, торік від ЗНО відмовилося 15% випускників загальноосвітніх закладів та 50% професійно-технічних закладів.

До слова, проведення чи відмова від випускних вечорів у зв’язку з епідеміологічною ситуацією не підпадає під регулювання шкіл – у навчальних закладах проходитиме лише урочисте вручення свідоцтва про здобуття середньої освіти.

Фото: фейсбук