Про це розповіли на Facebook-сторінці КО «Київзеленбуд».
«Відповідно до розпорядження КМДА від 18.03.2021 № 569, Голосіївський парк імені М. Рильського включено до переліку об’єктів, капітальний ремонт яких передбачено у 2021 році», – зазначили в дописі.
Із візуалізацією оновленого парку можна ознайомитися за посиланням.
Проект капітального ремонту охоплює територію площею 3,38 га, яка розташована в північно-східній частині парку на розі Голосіївського проспекту та вул. Голосіївської біля станції метро «Голосіївська».
Голосіївський парк культури та відпочинку імені М. Рильського є складовою частиною Національного природного парку «Голосіївський». Відповідно до затвердженого Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України Проекту організації території Національного природного парку «Голосіївський», ділянка капремонту розташована в зоні стаціонарної рекреації (3% від загальної території НПП). Згідно з Проектом, ця зона в парку обмежується ділянками, які переважно вже освоєні під забудову й не межують із природними комплексами, цінними в науковому та природоохоронному відношенні, у цій зоні спостерігається масовий наплив відвідувачів.
Проект капремонту передбачає:
-
заміну покриття існуючих пішохідних доріжок парку без втручання в зелені зони;
-
влаштування пандуса біля сходів для пересування маломобільних груп населення;
-
встановлення нових сучасних лав, урн та влаштування нового освітлення на території парку;
-
розміщення вздовж центральної алеї трьох питних фонтанчиків;
-
встановлення біля входу в парк інформаційної стели «Голосіїв», а також навігаційно-інформаційних вказівників по території парку;
-
для підтримки озеленення в належному стані передбачається сучасна зрошувально-поливальна мережа;
-
передбачено влаштування сучасного дитячого майданчика без втручання в зелені зони, у тому числі, з розміщенням зони з інклюзивним обладнанням;
-
влаштування памп-треку на території непрацюючого автодрому;
-
влаштування «сухого» фонтану в зоні, де немає зелених насаджень;
-
капітальний ремонт існуючої громадської вбиральні з утепленням та влаштуванням приміщення для маломобільних груп населення;
-
влаштування окремих оглядових терас з деревини біля водойми, конструкція яких не змінює природного ландшафту і не впливає на навколишнє середовище;
-
збереження місць традиційного виходу качок на берег та встановлення для них спеціальних будиночків;
-
за домовленістю із власниками існуючих кафе фасади будинків буде змінено у відповідності до загальної естетики капітального ремонту парку. Ніяких інших закладів харчування або фудкортів у зоні капітального ремонту не передбачається;
-
перенесення бювету у місце розташування артезіанської свердловини;
-
прокладання сучасних інженерних мереж: водопостачання та каналізації, електропостачання (електроосвітлення та електрозабезпечення), освітлення, охоронної системи (система відеонагляду, автоматизована система моніторингу та керування). Прокладання трас інженерних мереж передбачається ручним способом без нищівного втручання в екосистему парку і враховує рельєф і розміщення дерев з дотриманням мінімальних відстаней у відповідності до діючих норм;
-
озеленення парку за концепцією «Природа в місті».
До слова, концепція «Природа в місті» передбачає відображення природності в міському ландшафті за допомогою сучасних прийомів проектування. Концепція озеленення виникла з образів природи Київської області – луків і прибережних ландшафтів.
Принцип озеленення розділений на умовні зони: лугові змішані («Лабіринт») та прибережні зони з гаями та різними групами деревних рослин («Дубовий гай»).
Зона «Лабіринту» – декоративна й інтерактивна частина вхідної групи. Тут можна прогулюватися, відпочивати на лавах, фотографуватися серед квітів.
Лабіринт поєднує природність та геометрію: доріжки, сформовані правильними лініями, обрамлені формованими зеленими елементами. Це властиво сучасним принципам дизайну. Водночас такий прийом на контрасті має намір посилити натуралістичність ландшафту цієї зони. Багатостовбурні кущі в цих посадках, висаджені хаотично не прямими лініями, відображатимуть самосійні весняно-квітучі чагарники в луках. Також блоки неформованих кущів як перехідний елемент від геометрії до природності, представлятимуть масиви моновидів.
Основним акцентом і базовим зеленим покриттям у Лабіринті служить велика кількість злаків і значно менша частина багаторічних квітучих рослин, що цвітуть у різний період сезону. Нижній ярус утворять із низьких ґрунтопокривних рослин, які квітують ранньою весною або дають щільний килимок. Середній ярус – це злаки, декоративні трави. Верхній ярус – тематичний, різні рослини квітують у різний період сезону, що нагадує нам про ландшафти наших луків. Квітник досить структурний, гарно тримає скелетні об’єми й має декоративний вигляд.
«Дубовий гай» – це відкрита на рівні очей ділянка з місцями для відпочинку під кронами дерев. Лави розвернені в бік водойми, що дає змогу милуватися озером, знаходячись у тіні дерев. Дубовий гай – це перехідний елемент від дизайнерських геометричних форм до навколишнього лісу. Серед гаю також висаджені блоки з формованих живоплотів, як і в «Лабіринті».
Усі ці рішення вдало поєднуються із запитом на збереження природи, екологічності й сучасних тенденцій у дизайні.
Згідно з ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», максимально допустиму одночасну кількість відвідувачів озеленених території загального користування міських парків приймається не більше 100 осіб./га. Розрахункова кількість відвідувачів парку – 338 осіб.
Нагадаємо, Голосіївський парк культури та відпочинку імені М. Рильського є складової частиною Національного природного парка «Голосіївський». Загальна площа Національного природного парка «Голосіївський» – 10988,14 га, загальна площа Голосіївського парка культури та відпочинку імені М.Рильського – 140,9 га. Парк має статус парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва (Постанова Ради Міністрів Української РСР від 29.01.1960 р. № 105).
До слова, нещодавно на Подолі на місці пустиря облаштували парк для вигулу собак.
Фото: фейсбук