Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр економіки Юлія Свириденко в ефірі телемарафону.

“Є пропозиція уряду України замінити 50 млн старих лампочок на LED-лампи, ми цю ініціативу озвучили нашим міжнародним партнерам, і першим, хто приєднався до цієї ініціативи, став Євросоюз, який заявив про те, що готовий профінансувати для населення України заміну 30 млн ламп ” – сказала вона.

За її словами, зараз Мінекономіки працює над тим, щоб до кінця року завершити необхідні процедури з Євросоюзом. Люди від 18 років можуть прийти у відділення “Укрпошти” або залишити свою заявку спочатку на порталі “Дія”, а потім фізично прийти у відділення “Укрпошти” та безплатно поміняти старі лампи розжарювання на нові LED-лампи.

Одна людина може замінити п’ять лампочок і таким чином зробити свій внесок у впровадження енергоощадних технологій у себе вдома, оскільки LED-лампи споживають у 7-8 разів менше електроенергії.

У Мінекономіки уточнили, що 40% структури споживання електричної енергії в Україні становить населення, а заміна 50 млн лампочок розжарювання може заощадити роботу одного реактора потужністю 1 МВт.

Фото: Відкриті джерела