Про це заявив британський прем’єр Кір Стармер під час зустрічі зі своїм норвезьким колегою Йонасом Гар Стьоре 16 грудня.

Лідери Британії та Норвегії погодилися, що непохитна підтримка України з боку країн була посилена в рамках Об’єднаних експедиційних сил (JEF) – угруповання, що складається з найсильніших і найпалкіших прихильників України.

Обговорюючи необхідність випереджати нові загрози, в тому числі в кіберпросторі, лідери погодилися з важливістю тісної співпраці з союзниками по НАТО в усіх сферах оборони і безпеки.

Уже 17 грудня стало відомо, що Велика Британія виділила £35 млн на відновлення та ремонт енергетичної інфраструктури України, пише Sky News. Британський прем’єр пояснив це так: “Ми зміцнюємо руку України новим фінансуванням екстреної підтримки для задоволення її гуманітарних потреб і для життєво важливого ремонту енергетичної системи, щоб допомогти пережити третю зиму незаконного повномасштабного вторгнення Росії”.

Також 17 грудня премʼєр оголосив про нові санкції проти 20 танкерів-транспортерів російської нафти. Санкції стосуються, наприклад, танкерів Ocean Faye, Andaman Skies і Mianzimu, кожен з яких перевіз понад 4 млн барелів російської нафти в 2024 році, передає SkyNews, посилаючись на слова Кіра Стармера.

Наразі Велика Британія вже запровадила санкції проти понад 100 кораблів, які використовуються для транспортування російських енергоносіїв, враховуючи 93 нафтових танкерів.

Що передувало

Новий уряд Великої Британії зменшив підтримку України, заявив напередодні ексміністр закордонних справ Дмитро Кулеба. За його словами, консерватори Борис Джонсон і Ріші Сунак встановили високий поріг допомоги й надавали її, не звертаючи увагу на думку США. Лейборист Кір Стармер у цьому питанні виявився менш сміливим і озирається на позицію Вашингтона.