Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.
Ініціатива має на меті показати ключову роль громадянського суспільства та засобів масової інформації у забезпеченні стійкості та відбудови України за підтримки ЄС.
«Це – підтримка громадянського суспільства задля досягнення миру та забезпечення стійкості на шляху України до членства в ЄС. А також задля реформ, які необхідно впровадити для реалізації цього європейського вибору», — зазначає посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.
Ключові теми комунікаційної кампанії «Разом діємо. Разом ми – Європа»:
- підтримка реформ, які наближають Україну до Європейського Союзу, сприяють адаптації України до правил і стандартів ЄС;
- сприяння мобілізації громад та співпраці між різними групами громадянського суспільства;
- надання допомоги ОГС, які працюють з найвразливішими групами, включаючи психологічну підтримку;
- популяризація важливості незалежних ЗМІ як наріжного каменю демократичних перетворень та оплоту боротьби з дезінформацією і розвінчання фейків, поширюваних російською пропагандою.
Кампанія триватиме з травня по липень 2024 року по всій території України (за винятком окупованих територій та зон бойових дій) і включатиме інформаційно-просвітницькі заходи, інтерактивні сесії, дискусії та семінари за участю ОГС та громадськості. Також будуть організовані престур та прес зустрічі для ЗМІ.
Заходи відбуватимуться у місті Києві та в областях України.
Грантова підтримка ЄС організацій громадянського суспільства діє з перших днів великої війни
З перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну, ЄС ухвалив дозвіл своїм грантоотримувачам в Україні переорієнтувати та використати раніше виділені кошти на потреби захисту країни, порятунок життів та забезпечення нагальних потреб громадян.
Станом на 1 квартал 2024 року в Україні діє 63 грантові проєкти у сфері підтримки організацій громадянського суспільства із загальним обсягом європейського фінансування на понад 104 мільйони євро. Це посилює спроможність українських організацій громадянського суспільства та медіа у захисті прав людини, підтримці соціально вразливих груп населення, посиленні підзвітності органів державної влади та просуванні євроінтеграційних реформ навіть в умовах війни.