Таку позицію озвучив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко під час наради із представниками Офісу Ради Європи щодо зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень.
У заході також взяли участь заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, керівник проєкту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень» Володимир Кебало.
Сторони обговорили підтримку змін інструментів громадської участі, вдосконалення положення про електронні петиції, ухвалення та апробації Положення про громадський простір та участь мешканців у його плануванні.
Як зазначив Володимир Бондаренко, депутати Київради готові втілювати ініціативи територіальної громади.
«Попереду багато роботи в частині удосконалення механізмів залучення громади до прийняття рішень. Це і електронні петиції, і місцеві ініціативи, і форми консультацій із киянами. Це врегулювання як механізмів, передбачених законом, так і введення нових, наприклад, CivicLab», – повідомив Володимир Бондаренко.
Сторони домовилися про подальші кроки, які включають, серед іншого, розробку Статуту міста, запровадження інноваційних методик публічних консультацій – CivicLab та UChange, та впровадження механізму шкільного громадського бюджету в Києві.
Олена Литвиненко підкреслила, що Офіс Ради Європи в Україні зацікавлений та налаштований на плідну роботу з Київською міською радою та довгострокову перспективу.
Представники Офісу Ради Європи, у свою чергу, закликали сприяти Київській міській раді ухвалити найближчим часом Положення про Е-петиції та не зволікати з реформою Е-петицій.
Нагадаємо, у столиці планують створити мережу громадських хабів.
Фото: facebook