Питання компенсації теплопостачальним підприємствам різниці в тарифах має бути вирішене в терміновому порядку. Це дозволить не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду, а також у плановому режимі розпочати й провести опалювальний сезон.

На цьому наголошують у Київській міській державній адміністрації.

Як пояснили в КМДА, в лютому 2021 року був підписаний Меморандум між Кабінетом міністрів та Асоціацією міст України про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Згідно з ним, у Києві та низці українських міст не піднімали тарифи на тепло та гарячу воду попри зростання затрат теплопостачальних підприємств, зокрема, на закупівлю природного газу. Зі свого боку, центральна влада взяла на себе зобов’язання врегулювати питання компенсації різниці в тарифах, що виникає.

За даними КМДА, на сьогодні теплопостачальні підприємства, в тому числі комунальне підприємство “Київтеплоенерго”, відповідно до встановленої законодавством процедури, провели розрахунок економічно обґрунтованих тарифів вартості теплової енергії та тарифів на послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання, з урахуванням актуальних витрат та вартості природного газу.

При цьому “Київтеплоенерго” працює за тарифами 2019 року. За цей період зросла вартість природного газу, послуг з розподілу природного газу, електричної енергії, виробництва теплової енергії на ТЕЦ тощо.

Відповідно до норм чинного законодавства, за результатами розгляду розрахункових документів “Київтеплоенерго”, виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) має підготувати проект розпорядження щодо економічного обґрунтованих тарифів на теплову енергію та комунальні послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Однак, кажуть, це неможливо зробити, поки міська влада не має відповідних гарантій від держави про забезпечення дієвого механізму компенсації економічно обґрунтованих тарифів. Аби вартість послуг для киян лишилась на звичному рівні.

“Враховуючи критично стислі терміни до старту опалювального сезону, консолідоване рішення треба ухвалювати негайно і в інтересах споживачів, і задля забезпечення стабільності тепло- і водопостачання”, – наголошують у КМДА.

До слова, 8 вересня Асоціація міст України звернулася до президента, Уряду та парламенту щодо забезпечення початку сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 років. Та запропонувала шляхи вирішення проблемних питань, пов’язаних із подорожчанням газу для населення та бюджетної сфери.

Нагадаємо, Кличко та Асоціація міст звернулись до президента, уряду та Ради щодо початку опалювального сезону. Шмигаль запевняє, що все по плану.

Фото: facebook