Території вищих навчальних закладів Києва активно забудовують різні девелоперські компанії. При цьому вони рідко виконують узяті на себе зобов’язання, чим завдають університетам збитків, повідомляє у своєму блозі на «УП» народний депутат Роман Грищук («Слуга Народу»).
Нардеп склав список найбільш популярних столичних вузів, які мають великі земельні ділянки на балансі, де поступово виникають житлові забудови. Він також припускає, що ректорати цих закладів отримують від забудовників хабарі та відкати, щоб взамін закривати очі на порушення.
Національний авіаційний університет
- при визначенні остаточної суми компенсації, що має отримати НАУ від забудови, забудовник занизив середню вартість одного квадратного метра житла в Києві, яка визначена Мінекономрозвитку. Через це університет втратив 3,6 млн гривень;
- забудовник знехтував зобов’язаннями реконструювати стадіон та спортивні майданчики НАУ, а також побудувати дитячий садок;
- забудовник передав у власність НАУ 49 квартир вартістю 35,3 млн грн, але адміністрація університету не поспішала поставити їх на облік;
- один із будинків не завершений досі, а інвестиційна угода 2007 року з додатковими угодами дозволяє будувати на території університету все що завгодно і тепер – хоч би й житлові комплекси замість стадіону і зелених зон.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка
- будівництво без отримання дозволу двох житлових будинків 5 черги;
- забудови при незареєстрованому генплані на 2, 3, 4, 5 чергах цього будівництва;
- не розпочато реконструкцію дитячого садка, що належить університету. Відсутні дозволи та проектна документація;
- університет може втратити квартири на 30 млн гривень через зміну механізму взаємодії із забудовником щодо реконструкції котельні студмістечка.

Київський індустріальний коледж КНУБА
- забудовник без дозволів на будівництво звів 2 та 3 секцію ЖК «Шевченківський квартал». А ще продав усі квартири в 1 та 2 секціях цього ЖК, які теж були побудовані незаконно;
- афера спричинила банкрутство забудовників та протести від ошуканих інвесторів;
- коледж втратив можливість отримати у власність 250 кв. м житла вартістю 6,2 млн грн;
- перенесено на невизначений термін будівництво гуртожитку для коледжу, хоча забудовник мав дозвільні документи та проектну документацію.
Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського
- перенесено будівництво гуртожитку для студентів при наявності всіх дозвільних документів та проектної документації.

Київський національний університет будівництва та архітектури
- керівництво КНУБА на власний розсуд змінило умови інвестиційного договору, через що втратило житлові приміщення на 7 млн грн.
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
- інвест-договір для будівництва житлового будинку із вбудованими нежитловими приміщеннями та підземною автостоянкою укладено лише у приватних інтересах забудовника. Будівництво дотепер не проводиться;
- земельна ділянка використовується сторонніми особами для розміщення автотранспорту;
- при укладанні інвестиційних договорів не розглянуто питання сплати земельного податку. Замість забудовників податки на суму 1,1 млн грн сплатив КНЕУ.
У всіх зазнчених випадках нардеп посилається на дані Держаудитслужби. Грищук вважає, що адміністрації університетів обмінюють земельні ділянки на «житлові комплекси та, ймовірно, на персональне збагачення»; щоб цього уникнути, він пропонує по-новому регулювати відносини між вузами та забудовниками, або взагалі накласти мораторій на таку співпрацю.
Як ми повідомляли, суд відмовився повертати Міноборони дві ділянки на Печерську.
Фото: Фейсбук, ЛУН