Реконструкція Пейзажки мала початися ще в березні, але роботи призупили через карантин.

У столиці стартували роботи з відновлення Пейзажної алеї, які оцінено в 111 мільйонів гривень. Реконструкцію планують завершити в наступному році.

Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Густелев сайту «Сегодня».

Як зазначається, на Пейзажній алеї хочуть зміцнити схили і реконструювати підпірні стіни. Тут обіцяють встановити відеоспостереження і повністю оновити освітлення. Також на алеї з’явиться загальнодоступний Wi-Fi. Тут обіцяють висадити нові дерева та кущі, облаштувати нові оглядові майданчики, встановити лавки.

«Ми хочемо навести порядок на Пейзажній алеї, щоб вона стала частиною єдиного пішохідного туристичного маршруту. Після проведення реконструкції киянам стане зручно нею гуляти. Наприклад, буде розширено вхід на Пейзажну алею з боку Історичного музею і Десятинної церкви. Доріжки будуть вимощені гранітною плиткою з єдиним малюнком. Пішохідна зона тут стане зручною для батьків з дитячими возиками та людей з обмеженими можливостями. Ми замінимо тут всі комунікації, зміцнимо підпірні стінки, повністю буде замінено освітлення», — прокоментував Густелев.

Kyiv Media

Також хочуть встановити декоративне підсвічування на вже наявних арт-об’єктах, а на 5 локаціях планують встановити болларди – висувні стовпчики, які унеможливлять заїзд автомобілів на алею.

Уздовж алеї будуть розбиті газони, вимощені пішохідні доріжки, будуть висаджені нові дерева. Також комунальники облаштують систему поливу, повністю оновлять і зміцнять підпірні стінки, замінять освітлення. На об’єкті з’явиться зливова каналізація, і вода на буде накопичуватися на самій алеї.

Kyiv Media

До слова, сама Пейзажна алея невелика — близько 700 метрів. Наразі роботи стартували на ділянці від Десятинного провулка, 7 до вулиці Велика Житомирська, 8-б. Проте оскільки роботи проводяться вручну , то це дещо уповільнює реконструкцію алеї. За планами роботи на цій ділянці повинні завершити до кінця серпня. А цілковите відновлення Пейзажної алеї планують закінчити  в наступному році.

Фото: «Сегодня»