Про це повідомляє CNN.

Посудина датується між 2200 та 1500 роками до нашої ери, працівники музею розмістили її поблизу входу до приміщення, але не захистили скляними обмеженнями.

Така практика там популярна, адже керівництво установи вважає, що представлення об’єктів без захисного скла робить їх більш доступними для громадськості.

“Музей переконаний, що існує особливий шарм у тому, щоб побачити археологічну знахідку без будь-яких перешкод”, йдеться в повідомленні музею.

Батько 4-річного хлопчика в інтерв’ю для BBC розповів, що в день відвідин «Гехти» син намагався заглянути всередину глека, тому злегка смикнув його. Через це артефакт похитнувся, впав і розбився. Відомо, що цей глек, на думку науковців, датований ще задовго до правління в Ізраїлі царів Давида та Соломона. Тоді його використовували для зберігання та транспортування рідин, як-от вина чи оливкової олії.

Чоловік розповів, що був шокований  і спершу не повірив у те, що у ньому був винен його син. Також відомо, що у коментарі місцевому мовнику Ynet керівниця музею Інбал Рівлін повідомила, що хлопчика разом із матір’ю вже запросили до музею на приватну екскурсію.

Музей – це не мавзолей, а живе місце, відкрите, доступне для сімей. Ми звертаємося до батьків: не бійтеся. Такі речі трапляються. Ми полагодимо [глек] і поставимо назад на своє місце.

Наразі, в установі вже повідомили, про звернення до реставратора, який за допомогою фото зможе відновити попередній вигляд артефакту, і попри таку ситуацію, керівництво музею планує продовжувати традицію і виставляти деякі музейні експонати без захисного скла.

Нагадаємо, що в Іракському Курдистані археологи припустили, що гірська фортеця Рабана-Меркулі могла бути святилищем перської богині води Анаїти.

Над укріпленим в’їздом до Рабани наскельний рельєф зображує анонімного правителя, найімовірніше, місцевого парфянського царя-васала, якому приписують заснування цього місця.

Всередині долини Рабана дослідники виявили релігійний комплекс, який міг бути присвячений богині Анаїті.