Про це повідомила дружина потерпілого Наталія Садикова.

“Сьогодні в Києві біля власного будинку відбувся замах на життя казахського опозиціонера Айдоса Садикова”, — написала його дружина у фейсбуці.

Невідомий вистрілив у потерпілого біля його будинку, підійшовши до припаркованої автівки, у якій чоловік перебував разом з дружиною. Наразі поліція вживає заходів, щоб встановити та затримати нападника.

Що відомо про Айдоса Садикова

Айдос Садиков народився в селищі Карабутак Актюбінської області в Казахстані, неподалік від кордону з Росією. Закінчив історичний факультет Актюбінського педінституту, займався бізнесом. Пізніше подався у політику, створивши партію “Гастат”. 2010 року три десятки активістів партії вийшли на несанкціонований мітинг за відставку президента Нурсултана Назарбаєва, а також виступаючи за звільнення політв’язнів та проти продажу землі китайцям.

На Айдоса Садикова завели чотири кримінальні справи, також на місяць журналіста запроторили до психлікарні, відправивши на примусову експертизу. Зрештою, звинуватили у розповсюдженні фальшивих грошей та ув’язнили нібито за бійку й спротив поліції. У квітні 2013 року Садиков вийшов по амністії, а вже на початку 2014 року кримінальну справу відкрили на дружину журналіста Наталію, з якою вони виховують двох дітей. Після цього родина виїхала з Казахстану й вже понад 10 років проживає в Києві.