Рівність є однією з 6 базових цінностей Європейського Союзу.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
«Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах». Ми настільки звикли до цього твердження з Конституції України, що часто сприймаємо його як білий шум. Так, в нашій країні, на щастя, не зустрінеш табличок типу «Кріпакам вхід заборонено!» або «Місця тільки для білих». Але хіба рівність лише про це?» – зазначили в дописі.
В Офісі констатували, що середня зарплатня жінки в Україні на 30% менша ніж чоловіка – спеціаліста такого ж рівня.
«У нашій країні живуть люди, які роками не виходили на вулицю. Просто тому, що в їхніх будинках відсутні пандуси чи спеціальні ліфти для людей з обмеженими можливостями. І якщо в тебе є інвалідність, яка змушує пересуватися на візку – то в більшості випадків ти опинишся затиснутим в межах квартири, не маючи фізичної змоги подолати сходинки вниз і вгору. Зрештою, коли чиновник натякає на «подяку за сприяння» – це теж порушення рівності, адже державні послуги мають надаватися без жодних додаткових «подяк», – наголосили в дописі.
Водночас в Офісі зазначили, що справжня рівність усуває будь-яку дискримінацію, за будь-якою ознакою. Саме на цій умові будуються цивілізовані суспільства, де створюються належні умови для всіх. І саме тому рівність є однією з 6 базових цінностей Європейського Союзу.
«За ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проекту Association4U ми розпочали інформаційну кампанію, яка простими словами розповість про те, як європейські цінності проявляються в нашому щоденному житті», – розповіли в Офісі.
Окрім цього, у дописі наголосили, ствердження рівності – це ситуації, коли в кафе ви бачите окрему вбиральню для людей з інвалідністю; коли сексистські жарти в колективі перестають сприйматися як належне; коли замість того, щоб погоджуватися давати хабар ви повідомляєте про порушення з боку представників влади.
«Тим, що робить нашу країну цивілізованою, робить нас європейцями. Це – євроінтеграція», – зазначили в Офсі.
Деталі про урядову інформаційну кампанію EUкраїна – тут.
Фото: Facebook