Про це розповів в етері КИЇВ24 депутат Київської міської ради Дмитро Білоцерковець.

Стихійна торгівля цигарками — це реальна проблема. На жаль, в українських міст немає жодних повноважень, щоб прибирати товар під час стихійної торгівлі. Ці повноваження мають лише районні відділки поліції. Вони, на жаль, цими повноваженнями не користуються.

Дмитро Білоцерковець наголосив, що потрібно внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а для цього вони мають пройти через український парламент.

Щоб у міст була можливість прибрати незаконну стихійну торгівлю, потрібно внести зміни в адміністративний кодекс. Ці зміни мають пройти через український парламент. На жаль, на сьогодні, парламент та фракція “Слуги Народу” вважає це непріоритетним. Тому ми з вами й бачимо кожен день незаконну стихійну торгівлю.

Нагадаємо, що Київрада заборонила продавати звичайні та електронні цигарки в усіх кіосках та МАФах Києва. Відповідну ініціативу вніс депутат Олександр Міщенко.

Також Київрада заборонила встановлення МАФів біля метро, ​​клумб, пішохідних доріжок та адміністративних будівель. Усі тимчасові споруди у столиці не відповідають сучасним вимогам, про це заявив директор департаменту територіального контролю Києва Михайло Буділов.

Право торгівлі у тимчасових спорудах планують продавати через систему ProZorro, зазначив Михайло Буділов. Він також додав, що альтернативою МАФам можуть стати автомати з продажу напоїв та їжею швидкого приготування.