Рішення ухвалив Київський апеляційний суд, передає “Судово-юридична газета“.
Зазначається, що розгляд апеляційної скарги на ухвалу Печерського районного суду Києва, який відмовився аретовувами майно ТРЦ, відбувся 15 березня 2021 року.
“Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора, який підтримав апеляційну скаргу та просив її задовольнити, вивчивши матеріали провадження за клопотанням органу досудового розслідування, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню“, – вказано у повідомленні.
Відповідно до постанови суду, заарештовані:
- торговельно-розважальний центр (Літера К), загальною площею 66810.1 кв.м. за адресою: м. Київ, проспект Ватутіна Генерала, будинок 2Т;
- дворівневий паркінг, загальною площею 38404.5 кв.м;
- майновий комплекс, загальною площею 21235.8 кв.м. за адресою: м. Київ, проспект Ватутіна Генерала, будинок 2, складові частини об’єкта нерухомого майна: – гіпермаркет з автостоянками (у тому числі торговельно-виробничі приміщення, – паркінг на 633 машино-місць на першому поверсі) загальною площею 20 805,8 кв.м. (літера „Е”); – розподільчий пункт площею 91,6 кв.м. (літера „Б”); каналізаційну насосну станцію, площею 170,6 кв.м. (літера „В”); очисні споруди дощової каналізації, площею 167,8 кв.м. (літера „Г”);
- нежитлова будівля (басейн) (літ. Д), загальною площею 1815,3 кв.м;
- паркінг, площею 8870 кв.м;
- незавершене будівництво, багаторівневий паркінг, II черга (літ. К1).
“Ухвала Київського апеляційного суду є остаточною й оскарженню в касаційному порядку не підлягає“, – йдеться в рішенні суду.
Як повідомлялша раніше “Економічна правда“, конфлікт навколо київського торгового центру Sky Mall виник між естонським бізнесменом Хілларом Тедером і Dragon Capital – з одного боку, і компанією Андрія Адамовського – з іншого. Адамовський і Тедер стали бізнес-партнерами при будівництві одного з найбільших в Києві ТРЦ – Sky Mall. Спочатку вони були співінвесторами, а потім – стали співвласниками. Компанія Stockman Андрія Адамовського виділила на будівництво ТРЦ 40 млн млн доларів.
У той же час вона отримала від Arricano Тедера 50% + 1 акцію в кіпрську офшорну компанію Assofit Holdings Limited – власника компанії “Призма Бета”, якій належав Sky Mall. У 2010 році бізнесмени уклали договір, згідно з яким у Тедера був опціон на викуп акцій Адамовського. Тедер привернув в партнери інвестиційну компанію Томаша Фіали Dragon Capital (володіє 35% акцій компанії Arricano). Пізніше Адамовський відмовився визнавати дію опціону законним через те, що умови цієї угоди були оприлюднені, і взяв ТРЦ під свій контроль.
Між сторонами почалися судові тяжби, в тому числі і в міжнародній юрисдикції. Навесні 2016 року Лондонський арбітраж прийняв чергове рішення, яким визнав, що збитки від управління цим об’єктом компанією Stockman перевищив ціну опціону, тому Stockman повинна ці акції віддати протягом місяця без будь-якої оплати з боку Arricano.
Після програшу в 2014 році Sky Mall перейшов у власність банку “Південний” на підставі того, що компанія не розрахувалася за кредитом. Таким чином об’єкт юридично перейшов банку “Південний”.
У липні 2020 року Sky Mall змінив власника. Бізнесмен Іван Фурсін викупив центр, який за борги у 32 млн доларів перейшов в банк “Південний”.
Sky Mall – один з найбільших торгових центрів Києва загальною площею близько 88 000 кв м. У ТРЦ близько 250 магазинів, серед яких H & M, Zara, Bershka, Massimo Dutti, Brocard, United Colors of Benetton, Lacoste, Mango, Colin’s, розважальний центр Ігроленд , кінотеатр, боулінг, паркінг на 3600 машиномісць. Рітейлери називають його одним з найуспішніших в Києві.
Фото: Фейсбук