Про це для КИЇВ24 повідомив адвокат Ігоря Коломойського Олександр Лисак.

До того він залишатиметься під вартою у столичному СІЗО. Причина такого рішення зі слів судді – відсутність необхідних матеріалів для розгляду справи.

Прокурору невідомо, чому Ігоря Коломойського не доставили до залу суду на розгляд апеляції.

Ми сього почули від прокурора, що йому не відомо чому його (Ігоря Коломойського – ред.) не доставлено до суду. Дивно, що прокурор здійснює процесуальне керівництво, а йому невідомо чого підсудного не доставили до суду. Хоча в 3-й статті Конституції декларується, що честь та гідність людини це найвища цінність в державі.

Ми зараз зробимо відповідні запити і з’ясуємо чому його не доставили на судове засідання. Так, ми коментували, що відсутні матеріали. Але відсутність матеріалів не позбавляє права людину бути на судовому засіданні і висловити свою позицію з приводу дати наступного засідання, враховуючи те, що наступна дата 25 вересня.

Що відомо про справу Коломойського

Ігор Коломойський, колишній власник ПриватБанку та один із найбагатших людей України, 2 вересня 2023 року отримав підозру у шахрайстві та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Підозра стосується виведення коштів з ПриватБанку в 2013-2020 роках.

За даними слідства, Коломойський та його спільники вивели з банку понад 500 мільйонів гривень, використовуючи підконтрольні підприємства та банківські установи. Ці кошти були витрачені на власні потреби та на фінансування політичних проектів.

Коломойський відкидає всі звинувачення і заявляє, що справа є політично мотивованою.

24 вересня 2023 року Коломойський був заарештований і поміщений під варту на два місяці. Пізніше суд замінив йому запобіжний захід на заставу в розмірі 509 мільйонів гривень.

Справа Коломойського є однією з найбільш гучних у політичному житті України. Вона викликала неоднозначну реакцію в суспільстві. Одні вважають, що Коломойський повинен бути покараний за свої злочини, інші ж вважають, що справа є політичною розправою.

Фото: Відкриті джерела