Про це йдеться в ухвалі суду, на яку звернули увагу журналісти NGL.media.

Журналісти з’ясували, що власником компанії «ВТ Девелопмент» зараз є львів’янин Максим Станкевич, однак іще влітку 2023 року бенефіціаром компанії була дружина бізнесмена Ігоря Гринкевича Світлана.

Арешт на майно цієї компанії наклали в межах розслідування щодо компаній «Трейд лайнс рітейл» та «Будівельна компанія Сітіград», які фігурують у справі Гринкевича. Зокрема, під арештом опинилися:

  • нежитлова будівля у Львові на вулиці Героїв УПА, 72, площею 3119,6 кв. м;
  • земельна ділянка у Львові на вулиці Героїв УПА, 72, площею 0,15 га;
  • нежитлові приміщення холодильника-розподілювача у Львові на вулиці Данила Апостола, 14, площею 1758,3 кв. м.

Адвокат «ВТ Девелопмент» заявив у суді, що компанія не повʼязана «з фактами укладення та виконання договорів, які предметом досудового розслідування». Крім того, суд встановив, що слідчі не надали доказів протиправної діяльності компанії, вона не є стороною договорів, які розслідують, а майно придбали задовго до їх укладення.

Як результат суд вирішив, що подальше збереження арешту майна «не виправдовується потребами досудового розслідування» і скасував його.

Справа Гринкевича: деталі корупційного скандалу

Кілька місяців тому Державне бюро розслідування порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу і білизни для ЗСУ.

Згідно з інформацією ДБР, львівський бізнесмен Ігор Гринкевич створив злочинну організацію для протиправного заволодіння бюджетними коштами. Він уклав договори з Міністерством оборони України на постачання неякісного військового одягу. Зокрема, компанії львівського бізнесмена уклали 23 договори на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.

Син Гринкевича Роман теж є фігурантом справи про оборудку на закупівлі одягу для армії. Він намагався виїхати з країни і був затриманий 22 січня 2024 року в Одесі. Також затримані ще троє фігурантів справи про закупівлі — вони та Ігор і Роман Гринкевичі наразі перебувають під вартою.