Про це повідомила Служба безпеки України.

За даними СБУ, після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році члени партії “розосередилися” майже по всіх окупованих територіях України.

На окупованих територіях члени СПАС агітують місцевих підтримати Росію та приєднуватися до лав окупаційних угруповань, повідомила СБУ. Також вони виступають перед російськими пропагандистами нібито від імені “пересічних громадян” України та виправдовують воєнні злочини РФ.

Правоохоронці стверджують, що очільник СПАС Едуард Коваленко переховується від правосуддя на тимчасово окупованій Херсонщині, де напряму контактує з Федеральною службою безпеки Росії.

Зазначається, що за вказівкою ФСБ, Коваленко та його однопартійці публічно виступають на підтримку агресивної війни проти України.

У вересні 2022 року СБУ заочно повідомила Коваленку про підозру в державній зраді за 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.

Наразі тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника та його спільників до відповідальності за злочини проти України.

Що відомо про СПАС

За даними СБУ відомо, що СПАС виступала проти вступу України до НАТО та Європейського Союзу, натомість пропонувала створити “союз вільних слов’янських країн”.

Ще в листопаді 2014 року партія СПАС організувала в Києві “Слов’янський марш” російських націоналістів під гаслом “проти війни між братніми народами”. Однак цей марш із тріском провалився, бо на нього майже ніхто не прийшов.

Також,  у 2015 році Коваленко намагався зірвати мобілізацію в Генічеську.

У травні 2017 року Коваленко отримав пʼять років тюрми за перешкоджання діяльності ЗСУ в особливий період і захоплення адмінбудівель. Проте в ув’язненні Коваленко провів лише половину терміну — 29 грудня 2019 року його обміняли на полонених українців, і він вирушив до окупованого Луганська.