Про це повідомляє Радіо Свобода в середу, 9 квітня.

Суд також залишив Рюмшина під вартою до 20 квітня. Рішення ухвалила колегія суддів, що заслуховувала аргументи сторін у закритому режимі.

19 березня адвокат екскомандира повідомив, що Печерський райсуд продовжив Рюмшину термін тримання під вартою до 20 квітня із заставою в 43 млн грн.

Йому інкримінують вчинення правопорушення за ст. 426 ККУ. Зокрема йдеться про умисне неповідомлення ДБР про факти самовільного залишення частини; умисне занесення до списків особового складу на навчання у Франції осіб, які притягалися до адмінвідповідальності; умисне непроведення правового виховання в частині.

Водночас захист стверджує, що на час формування бригади організаційно-розпорядчі обов’язки виконував не Рюмшин, а посадові особи окремої військової частини. Також стверджується, що «абсолютна більшість» випадків неповідомлення ДБР про СЗЧ було за часів тимчасового виконувача обов’язків командира частини, який за ці факти до відповідальності не притягнутий.

Також адвокати заявляють, що про всі факти було повідомлено Військовій службі правопорядку та оперативному командуванню Захід, а також отримано акти готовності особового складу на навчання до Франції, де Рюмшин не затвердив жодного військового, хто притягувався до адмінвідповідальності.

Нагадаємо, що у жовтні 2024-го року 155-та бригада виїхала на навчання у Францію. Туди направили 1924 військовослужбовця, з них досвід військової служби понад рік був лише у 51, досвід до року – у 459 військовослужбовців, а більшість, 1414, були тільки зараховані на службу і служили менше 2 місяців, близько 150 людей були направлені до Франції навіть без проходження БЗВП. У Франції втекли близько 50 військових бригади.