На щастя, загрози нової пандемії у світі — не передбачається. Про це розповіла в ефірі КИЇВ24 лікарка-інфекціоністка Лариса Мороз.
За її словами, для пандемічних вірусів притаманний повітряно-крапельний механізм передачі. А для Марбурга – це прямий контакт з біологічними рідинами хворого.
Тому основною групою ризику є медичні працівники, які працюють з цими пацієнтами. Загрози пандемічного поширення цього вірусу не існує. Це захворювання належить до групи геморагічних гарячок, таких як Ебола.
Які симптоми вірусу Марбург
Інкубаційний період інфекції варіюється від 2 до 21 дня.
Вірус починається раптово і супроводжується:
- лихоманкою,
- сильним головним болем,
- болями у м’язах.
На третій день можуть з’явитися:
- водяниста діарея,
- біль у животі,
- нудота,
- блювота.
За даними ВООЗ (Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я), “на цій стадії риси обличчя хворого загострюються, очі западають”.
На п’ятий-сьомий день розвиваються тяжкі геморагічні симптоми. Починається кровотеча з різних частин тіла,
Через вісім-дев’ять днів після зараження деякі пацієнти помирають через велику крововтрату і шок.
Як не захворіти на вірус
Глобальний альянс з вакцин та імунізації ГАВІ радить мешканцям Африки не вживати м’ясо диких тварин й уникати контактів з ними.
Варто також уникати контактів зі свинями у районах спалаху, додає ВООЗ.
Оскільки віруси Марбург і Ебола можуть зберігатися в спермі й передаватися статевим шляхом, ВООЗ рекомендує пацієнтам, що перенесли інфекцію, користуватись презервативами, доки їхня сперма двічі не дасть негативний результат на наявність вірусу.
Марбурзька лихоманка також може передаватись під час церемоній поховання, які супроводжуються безпосереднім контактом учасників з тілом покійного.