Про це розповів в етері КИЇВ24 медіаексперт Олександр Глущенко.

Це велика проблема, коли індустрію, яка все життя розвивалась без допомоги держави, у цинічний спосіб регулюють через податкову. Усіх прирівнюють до якоїсь одної константи й вимагають від усіх бути рівними. Це стосується компаній, які обслуговують одну вулицю, і тих, хто має покриття загальнонаціональне. 

Глущенко наголосив, що велика проблема в тому, що податкова в односторонньому порядку просто закрила купу ФОПів.

І, як бачите, хтось закрився, хтось перейшов на загальну систему, а хтось забив на це все і надає послугу “в чорну”.

За словами медіаексперта, у середньому по ринку, якщо ми пройдемося по сайтах операторів електронних комунікацій, підвищення цін на інтернет послуги відбулось десь на 10-30%. Однак, за словами Глущенка, ці кошти не підуть на покращення послуг.

Найбільша проблема в тому, що ці гроші не підуть на придбання акумуляторів, на розвиток мереж. Ці гроші підуть на адміністрування переходу на загальну систему.

Інтернет в Україні здорожчає

Нагадаємо, з 1 жовтня ті провайдери інтернету, які досі оптимізували сплату податків за допомогою численних ФОПів, мають перейти на загальну систему.

15 жовтня народний депутат України від фракції “Слуга народу” Олександр Федієнко розповів, що майже третина електронних інтернет-провайдерів припинила роботу після того, як в Україні заборонили спрощену систему оподаткування. Вони могли піти у тінь або зачинити свої компанії.

Окрім того, як розповів член правління Інтернет-асоціації України Олександр Арутюнян, в Україні може ще більше здорожчати інтернет у 2025 році для окремих груп користувачів.