Про це Павло Дуров повідомив на своїй офіційній сторінці в телеграмі.

Телеграм, як зазначив засновник месенджера, зробив потужний крок для посилення безпеки свого пошуку, що дозволяє знаходити публічні канали та ботів. Однак деякі користувачі зловживали цією функцією для продажу незаконних товарів, порушуючи Загальні положення та умови платформи.

Протягом останніх кількох тижнів спеціальна команда модераторів разом зі штучним інтелектом очистила пошук месенджера від проблемного контенту. Тепер цей небезпечний або незаконний вміст більше недоступний. Адміністрація наголошує: якщо користувачі натраплять на щось підозріле, вони можуть повідомити про це через бота @SearchReport.

Крім того, телеграм оновив свої Умови використання та Політику конфіденційності, підкресливши, що IP-адреси та номери телефонів тих, хто порушує правила, можуть бути передані відповідним органам на запит.

Ці заходи спрямовані на те, щоб зробити платформу безпечнішою для майже мільярда користувачів, знеохотивши зловмисників від зловживань пошуком. Телеграм має бути інструментом для пошуку друзів і новин, а не місцем для просування нелегальної діяльності.

Телеграм в Україні

7 вересня очільник ГУР Кирило Буданов заявив, що телеграм становить загрозу національній безпеці України. За його словами, месенджер в Україні важко заборонити технічно, але все ж це можливо.

Окрім того, 20 вересня РНБО видало наказ про обмеження використання месенджера “Телеграм” в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури. Також голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин зазначив, що у випадку публікацій російської пропаганди в телеграмі, авторів каналу чекає деанонімізація.

Окрім того, 20 вересня нардеп Ярослав Юрчишин в ефірі КИЇВ24 повідомив, що наразі разом з урядом розглядається програма обмеження для телеграму.