Про це розповів в етері КИЇВ24 народний депутат фракція “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко.
Тепер сонце буде вставати о 3 ночі. Це що таке? Це у нас о 3:30 вже буде сонце. А що робити? Я хочу нагадати, що у нас ще комендантська година є. Буде сонце півтори години, а люди не можуть вийти. Не всі так рано встають, але це божевілля.
Олексій Гончаренко обурився рішенням уряду та привів у приклад інші країни Європи, зазначивши, що всі переводять годинники. А от країна, яка не переводить — Росія.
Я мовчу за мешканців центральної та східної України, це повна неповага. Люди ж заслуговують на нормальне відношення. Ми кажемо, що хочемо бути частиною Європи. Покажіть мені хоч одну країну в Європі, яка не переводить годинники. Така країна є — Росія.
Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла скасування переведення часу в Україні з зимового на літній. Відтак, в цьому році в Україні 27-го жовтня буде переведено стрілки на зимовий час, проте далі переведення на літній час з 2025-го більше не буде.
Прихильники ініціативи наголошують, що відмова від переходу на літній час має безліч позитивних наслідків для населення, зокрема підвищення працездатності населення та сприяння євроінтеграційним прагненням України.
Скільки країн переводять годинники
До слова, щорічний перехід на літній час і повернення на зимовий застосовується зараз приблизно в 60 країнах. При цьому близько 140 держав або ніколи не користувалися сезонним часом, або взагалі відмовилися від такої практики.
Вперше переводити годинники почали під час Першої світової війни. Ініціаторами стали Німеччина і Австро-Угорщина. Незабаром так само почали робити Велика Британія, інші європейські країни, США й Австралія. Головною причиною тоді була — економія палива для електростанцій. В Україні ці “зміни” практикують з 1981-го. Годинники переводять восени — на годину назад, а навесні — на годину вперед.