Про це йдеться у доповіді «ООН-Жінки» та Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC), оприлюдненій до 25-ї річниці Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок.
В ООН наголосили, що насильство щодо жінок і дівчат — найпоширеніше порушення прав людини, а його найгіршою формою є гендерно зумовлені вбивства (феміциди/фемініциди). Часто вони є наслідком інших форм насильства, скоєного раніше щодо них у їхніх домівках.
Найвищі показники гендерно зумовлених вбивств жінок з боку інтимних партнерів та сім’ї зафіксовані в Африці — 21 700 за 2023 рік. На другому місці — Азія (18 500 жінок та дівчат), на третьому — Америка (8300).
У Європі та Америці більшість жінок були вбиті їхніми інтимними партнерами, що становить 64% та 58% випадків відповідно. На противагу цьому жінки в Африці, Азії та Океанії частіше були вбиті членами сім’ї, ніж партнерами (59% проти 41%), що відображає різноманітну культурну та соціальну динаміку.
У 2023 році лише 37 країн надали дані про феміциди з боку інтимних партнерів та сім’ї. Цей показник різко знизився за останні роки — у 2020 році про гендерно зумовлені вбивства повідомили 75 країн.