The Wall Street Journal нагадує, що протягом 22 хвилин, поки журналісти ставили запитання Трампу та Зеленському, Венс сидів мовчки.

Радники віцепрезидента США заявили, що він вступив у дискусію, тому що йому не сподобалось поставлене Трампові запитання про те, чи він підтримує Путіна, і Венс вирішив підтримати Трампа. Венс похвалив участь Трампа у дипломатії та розкритикував «жорсткі» виступи колишнього президента Джо Байдена, спрямовані проти диктатора Володимира Путіна, які не привели до прогресу в досягненні миру, нагадує WSJ.

Зазначається, що ситуація стала більш напруженою, коли Зеленський у відповідь перерахував усі випадки, коли Путін не дотримав свого слова. Після цього Венс, який давно критикував надання допомоги США Україні, дорікнув українському президенту за те, що він не висловив вдячності Трампу.

Видання із посиланням на чиновників Білого дому зазначає, що ще до втручаня Венса він та Трамп відчували дедалі більше роздратування через те, що Зеленський відкидав деякі заяви президента США та зосереджувався на необхідності ширшої мирної угоди, а не на угоді про корисні копалини, яку він мав підписати.

За словами представників адміністрації, Трамп був вражений виступом Венса на зустрічі із Зеленським і з 28 лютого кілька разів говорив співробітникам Білого дому, що Майк Пенс, його колишній віцепрезидент, ніколи б так не зробив, розповів WSJ один з чиновників.

«Цей інцидент закріпив статус Венса в адміністрації Трампа як атакуючого пса та затятого захисника президента США», — зазначає видання.

Тим часом держсекретар США назвав умову, відповідно до якої Вашингтон буде готовий відновити взаємодію з Україною.