Про це йдеться у статті видання.
Автори матеріалу проаналізували новий варіант масштабної угоди про корисні копалини України і задаючись питанням, чи є вона сильною угодою Трампа або його черговою спробою принизити президента України Володимира Зеленського.
«Переконаний у слабкості України, зневажаючий президента Зеленського і розгніваний мільярдами доларів допомоги, наданої Києву адміністрацією Джо Байдена, Трамп намірився повернути все це і навіть більше», — пише автор публікації Г’ю Томлінсон.
Томлінсон вказує, що протягом кількох днів представники Білого дому стверджували, що угоду щодо ресурсів між Україною і США буде підписано найближчим часом. Тепер, підкреслює The Times, можлива причина затримки і ціна припинення вогню у війні Росії проти України можуть стати зрозумілішими. У той час як Москва не виявляє жодних ознак підготовки до закінчення бойових дій, перемовники США, імовірно, працюють над тим, щоб домогтися від Києва ще більших поступок.
Втім, як пише журналіст, корисливий підхід команди Трампа у відносинах з Україною не став несподіванкою, а його флагманська політика продиктована упевненістю, що світ, зокрема Європа, «обдирав нас роками». Тижні, що минули з дня повернення Трампа до Білого дому, протверезили союзників Америки, однак для України вони стали руйнівними, констатує автор статті. Також він зазначає, що з моменту «катастрофічної» зустрічі Зеленського і Трампа в Овальному кабінеті 28 лютого «амбіції США щодо своєї частки в післявоєнній Україні зросли».
Однак, підкреслює автор публікації, примус Києва до нових поступок у той час, як російські ракети продовжують бити по Україні, не наближає режим припинення вогню.
«І нічого не робить для розблокування енергетичних багатств України — ні для її власної вигоди, ні для вигоди Трампа», — резюмує Г’ю Томлінсон.
Як відомо, новий проєкт угоди від Трампа полягає у контролі над інфраструктурою та копалинами України.