Про це пише The Washington Post.

“Це велика справа — зробити Америку знову багатою”, — сказав Трамп, підписуючи укази.

Дії президента спрямовані на сприяння збільшенню внутрішнього виробництва металургії та зайнятості. Але вони збільшать витрати для виробників, які використовують промислові метали для виробництва таких товарів, як автомобілі та побутова техніка. Ці вищі витрати суперечать неодноразовим передвиборчим обіцянкам Трампа знизити вартість життя.

“Це не тільки торгівля. Йдеться про те, щоб Америці ніколи не доводилося покладатися на іноземні країни в таких критичних галузях, як сталеливарна та алюмінієва”, – сказав Пітер Наварро, старший радник Білого дому з питань торгівлі та виробництва.

Нагадаємо, Європейський Союз вважає запровадження 25% імпортних тарифів на сталь та алюміній незаконним та економічно контрпродуктивним.

За даними Trading Economics, у 2024 році Україна поставила до США сталі та алюмінію на 439 млн доларів, з яких імпорт алюмінію становив лише 2,58 млн. Наразі Україна перебуває у другому десятку імпортерів Америки за цими позиціями.

Згідно зі статистикою, США імпортує з-за кордону приблизно 50% алюмінію і близько 25% сталі для необхідного обсягу своїх виробничих потужностей.

До десятки найбільших постачальників алюмінію і сталі Штатам входять: Канада, Мексика, Євросоюз, Бразилія, Південна Корея, Японія, Китай, ОАЕ, В’єтнам і Австралія.
Більшість із представлених країн є стратегічними партнерами і союзниками США.

Цікавим є і той факт, що Росія в першу десятку імпортерів не входить.