Такі даній зазначає колумніст Bloomberg Хел Брендс.

Під час своєї другої інавгурації президент США Дональд Трамп оголосив себе миротворцем і майстром переговорів, але лише за 100 днів він опинився втягнутим у три гарячі війни, а ще в холодну, потенційну і торговельну війни.

Перша — це та, в завершенні якої Трамп завжди був найбільш впевнений: війна в Україні. Трамп робив ставку на те, що укласти мир буде легко — потрібно лише пригрозити Росії санкціями й змусити Україну відмовитися від повернення втрачених земель. Однак максималістські цілі Владіміра Путіна і його віра в те, що він повільно перемагає, зробили досягнення врегулювання надто важким.

​Президент США Дональд Трамп стоїть перед вибором: або посилити тиск на Росію шляхом жорсткіших нафтових санкцій та продовження військової й розвідувальної підтримки України, або відмовитися від участі в цьому та дозволити війні розвиватися самостійно.

Перший варіант може бути неприйнятним для президента, який часто виявляє симпатію до Москви та зневагу до Києва; другий же, підвищуючи ризик поразки України, може мати катастрофічні наслідки для безпеки Європи та майбутнього НАТО.​

Друга війна йде на Близькому Сході, де США завдають ударів — але поки що не стримують хуситів у Ємені. Вона йде паралельно з третьою війною, коли Ізраїль знову переходить у наступ, сподіваючись остаточно перемогти ХАМАС.

Проте ці кампанії можуть бути лише прелюдією до більш масштабної потенційної війни з Іраном через його ядерну програму. Трамп, схоже, розривається між мінімалістичним підходом, який полягає в тому, щоб просто утримати Іран без ядерної зброї, і більш амбітними вимогами — знищити ядерну програму Ірану вщент, — які іранці цілком можуть відкинути, навіть під загрозою конфлікту.

П’ята війна — нова холодна війна з Китаєм. На початку другого президентського терміну Пекін був сповнений надій на давно обіцяну Трампом “велику угоду”. Але тепер на тлі зростаючої торгової напруженості Китай заявляє, що буде боротися до кінця.

Шоста війна — це торговельна. Трамп поки відклав запровадження найвищих і найбільш руйнівних тарифів майже проти всіх, окрім Китаю. Однак, на думку колумніста, цей крок, можливо, буде лише 90-денною відстрочкою “страти” для світової економіки.

Друзі США в усьому світі, ймовірно, вражені тим, наскільки радикальною і безрозсудною стала Америка Трампа. Можливо, розгром хуситів вселить певний страх у ворогів США. Але попри всі розмови Трампа про американський “золотий вік”, багато країн бачать, що наддержава занепадає“, — підсумував Брендс.

Нагадаємо, що рейтинг громадського схвалення дій президента США Дональда Трампа опустився до найнижчого рівня з моменту його повернення до Білого дому.