Втім, як пише CNN, авторитарні інстинкти Трампа свідчать про те, що він має більше спільного з Путіним, ніж з Навальним.

Експрезидента США кілька днів критикували опоненти за відмову засудити Путіна після того, як Навальний помер у російській колонії за обставин, які досі належним чином не пояснені.

Однак, коли Трамп отримав можливість висловитися то знову продемонстрував відмову критикувати російського диктатора. Тоді експрезидент США пов’язав зі смертю Навального свої власні юридичні проблеми.

Політичні переслідування відбуваються і в нашій країні. Ми багато в чому перетворюємося на комуністичну країну. І ви подивіться: я – провідний кандидат, мене звинуватили. Мене чотири рази притягували до відповідальності. У мене вісім або дев’ять судових процесів – усе це через факти, що я займаюся політикою, — запевняв він.

Видання називає Трампа «єдиним президентом в історії США, який намагався кинути виклик волі виборців після демократичних виборів і залишитися при владі — як російський автократ».

Своєю чергою, президент Джо Байден згадав про відмову свого попередника визнати Путіна винним у смерті Навального.

Коли Навальний помер, коли світ вважає Путіна відповідальним, Трамп не спромігся навіть засудити його. Це обурливо. Суть в тому, що республіканці повинні вирішити, кому вони служать, Дональду Трампу чи американському народу, — заявив Байден.

Що відомо про смерть Навального

Нагадаємо, що 16 лютого федеральна служба виконання покарань РФ заявила про смерть ув’язненого опозиціонера Олексія Навального. Згідно з повідомленням ФСВП, Навальному стало погано під час прогулянки. Після цього він практично відразу знепритомнів, а лікарі, які прибули на місце, констатували його смерть.

У Росії стверджують про те, що у Навального нібито відірвався тромб. Наразі офіційно про причини смерті політика не відомо.

Опозиціонеру було 47 років. Останнім часом він відбував покарання у виправній колонії №3 у селищі Харп у Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

У серпні минулого року російський суд засудив Навального до 19 років позбавлення волі за звинуваченнями в екстремізмі. А у березні 2022 року суд дав йому 9 років колонії суворого режиму у справі про шахрайство та образу судді.

Своєю чергою, Європейський Союз оголосив про наміри перейменувати режим санкцій за порушення прав людини на честь вбитого російського опозиціонера.

Як відреагували на вбивство опозиціонера у США

Президент Джо Байден і суперниця Трампа, яка залишилась на праймеріз у президентських перегонах 2024 року, Нікі Гейлі безпосередньо поклали провину за смерть Навального на російського диктатора Володимира Путіна.

У вихідні Гейлі зазначила, що Трамп зберігає мовчання щодо смерті Навального, і закликала колишнього президента «відповісти, чи вважає він Путіна відповідальним за смерть Навального».

Через відсутність прямого коментаря Трампа щодо смерті російського опозиціонера у США занепокоїлись появою так званого «путінського крила» Республіканської партії.