Про це стало відомо з відмови, розміщеної на офіційному сайті ДАБІ.

Інспектор буднагляду окреслив причини відмови:

  • забудова не відповідає Генплану Києва,
  • у проекті не забезпечено необхідну кількість паркувальних майданчиків,
  • розрахунок класу наслідків зроблений на підставі площі ТРЦ на 141 тисячу квадратних метрів, але в експертному звіті проекту ТРЦ – 171 тисяча квадратних метрів,
  • не надано фотокопію договору підряду на здійснення технічного нагляду.

У 2004-му Київрада передала «ЖенСан» в оренду на 25 років для будівництва багатофункціонального торговельного центру ділянку площею 4,01 га. Цю ділянку сформували з двох частин – 2,3 га і 1,71 га, які перебували у користуванні «Київзеленбуду» і «Київавтодору» відповідно. Вказаним рішенням Київрада виключила 2,3 га з категорії земель лісового фонду. А також припинила право користування автодору 1,71 га, де планувалося будівництво підходів до станції метро. Обидві ділянки були віднесені до земель запасу житлової та громадської забудови.

«Наші гроші» повідомляють, що у листопаді 2019 компанія «ЖенСан» запропонувала профінансувати реконструкцію «Лісової» із подальшою безкоштовною передачею результатів  робіт у комунальну власність.

1 липня 2020 голова КМДА Віталій Кличко затвердив розпорядження про реконструкцію станці метро «Лісова» з надбудовою надземного переходу, який примикатиме до майбутнього ТРЦ.

Фото: Вікіпедія