Претендентами на проведення Євро-2028 були, власне, Туреччина та у спільній заявці Велика Британія й Ірландія. Тепер стало очевидно, хто прийматиме континентальну першість 2028 року, офіційне оголошення зроблять у вівторок, 10 жовтня, коли відбудеться засідання Виконавчого комітету УЄФА.

Рішення Туреччини відмовитися від проведення Євро-2028 ґрунтується на бажанні провести чемпіонат Європи 2032 року спільно з Італією. Доля цієї заявки також визначиться на прийдешньому Виконкомі організації.

“Відповідно до заяви від 28 липня,  згідно з якою італійська та турецька футбольні асоціації спільно подалися на проведення Євро-2032, адміністрація УЄФА написала обом федераціям. У листі підтверджують, що їхня спільна заявка була належно отримана та відправлена для оцінки та розгляду Виконавчим комітетом УЄФА”, – йдеться у повідомленні керівного органу.

Тож чемпіонат Європи-2028 прийматимуть одразу п’ять країн: Англія, Ірландія, Шотландія, Вельс та Північна Ірландія. Оскільки така кількість становить майже п’яту частину учасників фінальної стадії турніру, за інформацією Sky Sports, усі вони зіграють у кваліфікації Євро-2028.

Натомість на два місця, які УЄФА зберігає для організаторів турніру, претендуватимуть збірні, які не подолають кваліфікації чемпіонату Європи-2028. Однак участь у фінальній частині Євро команд, що не подолали відбору, в УЄФА наразі не знайшла достатньої підтримки.

Перед жовтневими матчами відбору на Євро-2024 збірна України посідає третє місце у своїй відбірній групі. Набравши сім очок у п’яти поєдинках, “синьо-жовті” за додатковими показниками випереджають Північну Македонію.

Фото: Відкриті джерела