У розмові, яка триває понад три години, артист зазначив, що йому цікавий не лише російський блогер як людина, а й авдиторія Дудя, тобто росіяни.

Потап впевнений, що говорити про нього – “модно і популярно”. За його словами, якщо в діалозі згадують його ім’я, розмова точно буде успішною, бо він “вже став брендом”.

Керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО Андрій Коваленко відреагував на інтерв’ю Потапа так: “Якийсь світ “хароших русскіх” і їх вимір лайт пропаганди”.

До вашої уваги добірка цитат співака з інтерв’ю, яке переповнене “перлами”, які лягають у концепцію світобачення “хороших рускіх”.

Чому дав інтерв’ю росіянину. “Якби я робив це заради іміджу, я б сказав тобі, що не розумію вашої мови, і відмовився б давати тобі інтерв’ю взагалі. Я – людина, я працюю, я живу. Мені цікаво, цікавий ти як співрозмовник, цікава твоя аудиторія. У мене є позиція. Я повністю занурився в роботу на міжнародних ринках, я будую міжнародний холдинг, це забирає колосальну кількість часу. Тому настав час проявитися, і на тебе я вже точно дивлюся, і з тобою цікаво поговорити”, – сказав Потап.

Про російську мову. Заявляє, що є українцем і не пропагує російську мову, проте водночас дає своє перше інтерв’ю за три роки широкомасштабного вторгнення росіянину російською мовою: “Якби я робив це для іміджу, я би сказав тобі: «Я не розумію вашої мови», і відмовився давати тобі інтервʼю”.

“Я ж знаю українську мову, я володію, я українець. Коли потрібно донести проукраїнську позицію іншою мовою, я це роблю. Можу це робити російською, українською, іспанською, англійською. Наш президент це робить, міністр закордонних справ це робив. Щоб донести іншій аудиторії проукраїнську позицію”, – зазначив Олексій.

Українські політики і артисти часто говорять російською мовою, але коли це доходить до сцени чи інтерв’ю, вони стають її противниками.

Про виїзди за кордон. Потап заявив, що виїжджає за кордон легально, але “час від часу” все ж повертається в Україну. Але не зміг конкретно відповісти, як він виїхав з України. Артист стверджує, що зробив це законним шляхом, “отримавши дозволи від міністерств і органів”, але водночас додає, що такі дозволи надаються за умови повернення в Україну. І зауважив, що багато українських артистів мають аналогічні дозволи для концертів за кордоном. Проте вони зі свого боку звітують, яку суму коштів зібрали й куди направлені ці кошти.

Право на перетин кордону є привілеєм артистів, оскільки вони можуть виїжджати на гастролі. “Є способи, є системи, різні програми, передбачені різними інстанціями, де ти можеш отримати офіційний дозвіл на виїзд. Це непросто, потрібно проходити бюрократію. Я за цей час виїжджав із різних причин через різні інстанції. Вони передбачають, що я повертаюся. Тобто це на певний термін. Тому я повертаюся та допомагаю армії, волонтерам”, – заявив Потап.

Працювати за кордоном його просили в ОП. “(Перші п’ять місяців повномасштабного вторгнення) ми були в нескінченному турі — кричали про Україну весь час… З України нам дзвонять, кажуть: “Продовжуйте, будь ласка, це робити. Ви зараз там, ви це вмієте”. Різні люди дзвонять, з керівництва нашої країни. Дзвонили з Офісу (президента)” – стверджує артист.

Розмовляв з ексглавою Генштабу ЗСУ Валерієм Залужним, коли почалася війна. “У Києві в мене відбулася розмова на той час з головнокомандувачем Валерієм Залужним. Були різні теми, а потім відбувся такий батьківський діалог. Він такий по-батьківськи підійшов, потиснув мені руку і сказав: “Допомагайте фронту. Ваше завдання – допомагати фронту всім, чим можете”. Я роблю це через професію”, – заявив артист.

Яким має бути закінчення війни. Щодо формату завершення війни Потап сказав, що Росії “необхідно визнати провину, а краще покаятися, повернути всі території Україні, виплачувати довго-довго репарації, і можливо колись буде гарне сусідство”. Репер запевнив, що бачить майбутнє України дуже світлим і мирним, а також бачить себе в цій країні (попри те, що зараз він за кордоном). Більше того – пообіцяв докласти всіх зусиль для того, щоб Україна була сильною і щасливою.

Попросив батька “зарезервувати” йому “заочно” місце в ТрО. Співак відповів, що патрулював вулиці Києва та зустрічався з друзями. Хоча раніше він розповідав, що до лав територіальної оборони його “заочно” записав батько. Тепер Потапенко пояснив, що той лише став у чергу замість нього, оскільки охочих було багато. За його словами, це відбувалося в час, коли зброю роздавали без ліцензії, а сам він “патрулював вулиці” вже влітку 2022-го, коли на кілька тижнів приїздив в Україну.

На уточнююче запитання про “заочний вступ у ТрО” артист зам’явся та почав шукати відмовки, щоб конкретно не відповідати на звернення росіянина. “Це такий час, коли всі записувалися. У ТрО записався Ломаченко, записався Усик, записалися бізнесмени, Буткевич (власник АТБ – ред.), і я записався”, – заявив він.

На запитання Дудя, чи не вважає Потап, що його “заочний запис у ТрО” був показовим, артист почав лаятися: “Ти до**ався!”.

Зустрів війну в Мадриді. Потапенко розповів, де перебував у день початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року. На запитання Юрія Дудя, поставлене неодноразово, Потап заявив, що перебував у Мадриді разом із Настею Каменських.

“24 лютого 2022 року все змінилося о 05:45 ранку. Я перебував у Мадриді разом із Настею, ми записували пісню для Настиного нового альбому. О 05:45 я вже був весь час на дзвінках. З моменту, коли перша ракета влучила в житловий будинок у Києві, життя змінилося кардинально, для всіх українців і для мене теж. Найскладніша, найкривавіша і найжорстокіша ситуація, яку довелося пережити українцям, де б вони не перебували. Ніколи не думав і не припускав, що доведеться починати життя з чистого аркуша в 40 років. Коли все розписано і пораховано, а завтра — концерт… Усе просто перетворилося на страшний сон”.

Я чоловік, керівник сімʼї, керівник компанії, і від мене чекали рішень і руху — я обрав рух за кордон, це було дуже важко. Потап зауважив, що настало півтора місяця непроглядного пекла: “Не розумів, куди бігти і що робити. Дзвониш, їдеш, поспішаєш, допомагаєш, собаки, сім’ї, перельоти, переїзди: півтора місяця непроглядної темряви. Виступаєш, передаєш гроші, армія, волонтери, контейнери. Це перетворилося на стрес і депресію, але від мене, як від чоловіка, були потрібні рішення. Змінилася пріоритетність. І всі закордонні напрямки, які ми розвивали до війни, стали пріоритетними. Важко згадувати і розповідати”.

Інтерв’юер Юрій Дудь уточнив у Потапа, чи не виїхав продюсер завчасно, коли в Україні активно почали курсувати чутки про наближення війни. Чи не виїхав Потап з України, щоб не залишитися замкненим усередині країни (після початку дії воєнного стану, прим. ред). На це Потап зауважив, що не розуміє, про що йдеться, оскільки у нього є легальні підстави в’їжджати і виїжджати з України, чим він регулярно і займається.

Спродюсований хейт. “Хейта існує два види, — зауважив Потап, — “існує хейт органічний і не органічний”. До першого різновиду хейту Потап, за його словами, прислухається, а другий вважає спродюсованим.

Допоміг ЗСУ на 100 мільйонів гривень. Він також підкреслив, що всі гроші, які він заробляє за кордоном, корелюються на допомогу армії та волонтерам. За його словами, саме у цих справах йому доводиться повертатися в Україну. За його словами, він разом зі своєю дружиною, співачкою Настею Каменських, передали у військові волонтерські організації 100 млн грн. Виконавець підкреслив, що намагається не кричати про це, а благодійністю займається всі 20 років своєї кар’єри в шоубізнесі. За його словами, він паралельно допомагає ЗСУ, волонтерам та своїм колегам-артистам, які мобілізувалися на початку війни.

Допомагав фронту ще з 2014-го. Він також повідомив, що війна в Україні почалася 2014 року, а він з артистами почав відвідувати гарячі точки і місця дислокації 2015-го, в Луганській і Донецькій областях, у казармах, шпиталях: “Тобто я в цьому вже 10 років, і ти навчився складати цей біль кудись. І потім це депресія, зриви… Важко це. Але коли ти знаєш, що виконуєш своє завдання як артист, ти вмієш це робити, ти робиш це тут. Все дуже просто”.

Про пісню “Волонтер”. “Пісню “Волонтер” (я випустив) щиро, від чистого серця, як вмію — з гумором. Передісторія цієї пісні дуже хороша. Ми познайомилися з хлопцями—волонтерами з “Добробату”… Вони мене попрохали написати щось веселе про волонтерів, а то тут всі сумують. Я щиро написав веселу пісню з фольклорними різними зворотами, як умів… Виявилося, що перегнув палицю, і отримав величезний хейт. Я зрозумів, що це крінж тільки після того, як ця пісня вийшла. Я вибачився і пішов далі. А потім випустив пісню “Вибач і пробач”.