Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За даними міністерства, за тиждень — з 10 до 16 лютого — в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли 206 653 людини. З них 60% — діти. З ускладненнями госпіталізовано 2130 дорослих і 3276 дітей.
Зростання захворюваності на ГРВІ зумовлене циркуляцією вірусів грипу у 21 регіоні країни. МОЗ прогнозує, що до квітня вірус грипу переважатиме над коронавірусною інфекцією.
Наразі у 16 областях частково впроваджують протиепідемічні заходи. За рішенням обласних комісій з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у певному регіоні або окремих населених пунктах можуть застосовувати «локальний карантин».
Йдеться про дистанційне навчання в окремих класах шкіл, навчальних закладах, обмеження кількості відвідувачів в установах та інші протиепідемічні заходи, щоб зупинити поширення та передачу ГРВІ та стабілізувати ситуацію.
МОЗ повідомляло, що «локальні карантини» можуть ввести у Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Комісія Львівської обласної адміністрації вирішила перевести всі школи на дистанційне навчання з 18 до 28 лютого, школи у Львівській громаді не відправлятимуть на карантин.
Заклади загальної, передвищої освіти в Івано-Франківській області переходять на дистанційну форму навчання до 4 березня.
У Чернівецькій області навчаються дистанційно учні 56 шкіл. Ще 22 школи мають окремі класи на дистанційному навчанні. 18 дитячих садочків перейшли на дистанційний формат, 17 закладів дошкільної освіти зачинені на карантин.
У Київській міській держадміністрації розповідали, що керівники шкіл самостійно ухвалюватимуть рішення про запровадження карантину.