Про це повідомили у Державній службі зайнятості.
«Кожна працевлаштована людина з інвалідністю — це ще один крок до інклюзивного суспільства, – зазначив директор Київського міського центру зайнятості Дмитро Новицький. — Ми бачимо, як державна підтримка у поєднанні з прагненням роботодавців створювати безбар’єрність на робочих місцях відкриває нові перспективи для професійної реалізації наших громадян.
Особливо важливо, що з 2023 року працює програма компенсації для роботодавців за облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю. В цьому році в рамках програми було облаштовано 122 робочих місця для осіб з інвалідністю I та II групи».
Завдяки програмі з початку року 77 роботодавців столиці вже отримали понад 8 млн гривень.
Кошти роботодавці можуть використати на придбання:
- спеціалізованих меблів (спеціальних столів та крісел з регульованими або фіксованими сидіннями тощо);
- поручнів, розсувних дверей, тактильних матеріалів для обладнання підлоги та сходів;
- підіймальної платформи для працівників на візку колісному;
- брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
- засобів зв’язку та спеціалізованої фурнітури (телефони та навушники) для працівників з вадами слуху;
- допоміжних засобів для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити тощо.
Успішним прикладом реалізації програми стала співпраця служби зайнятості з підприємцями Наталією та Олександром Лігоцькими, які створили спеціально адаптоване робоче місце для фахівця з інвалідністю I групи. Завдяки державній підтримці підприємці придбали спеціалізоване комп’ютерне обладнання та ергономічні меблі, що забезпечило комфортні умови праці.
Ще одним не менш важливим напрямком роботи служби зайнятості є програма з надання мікрогрантів на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу. Показовою є історія «Міжнародного центру реабілітації та нейрофізіології», заснованого Катериною Левицькою. Отриманий від держави грант дозволив центру розширити можливості допомоги дітям із ДЦП через придбання сучасного реабілітаційного обладнання.
Окрему увагу приділяє служба питанню індивідуального супроводу людей з інвалідністю під час пошуку роботи. Так, Ольга Йовенко після звільнення отримала комплексну підтримку фахівців служби зайнятості, що включала профорієнтаційні консультації, допомогу в складанні резюме та підготовку до співбесід з роботодавцями. Результатом став успішний вихід на нову роботу в ТОВ «Київські енергетичні послуги».
Служба зайнятості продовжує працювати над тим, щоб рівні можливості були реальністю для кожного, хто цього потребує.