Про це йдеться у повідомленні на сайті президента країни.

“Доручаю Центральній виборчій комісії Азербайджанської Республіки забезпечити призначення позачергових виборів Президента Азербайджанської Республіки на 7 лютого 2024 року та проведення їх у порядку, встановленому Виборчим кодексом Азербайджанської Республіки”, – йдеться у повідомленні.

Алієв вперше став президентом Азербайджану у 2003 році. Востаннє вибори президента Азербайджану проводились 11 квітня 2018 року, замість 17 жовтня. Вони також були позачерговими. Перемогу на виборах здобув Алієв із 86,53% голосів.

Алієв є членом Партії «Єдиний Азербайджан», яка є домінуючою політичною силою в країні.

Політична ситуація в Азербайджані є відносно стабільною. Однак існують деякі опозиційні сили, які критикують уряд Алієва за авторитаризм та корупцію.

Останніми роками в Азербайджані відбулися деякі позитивні зміни в політичній сфері. Зокрема, в 2022 році було прийнято нову Конституцію, яка передбачає деякі обмеження президентських повноважень.

Однак, як зазначає Міжнародна асоціація демократичних виборів, в Азербайджані все ще існує ряд проблем у сфері демократії та прав людини. Зокрема, влада продовжує контролювати ЗМІ та переслідувати опозиційні сили.

Очікується, що на позачергових президентських виборах, які відбудуться 7 лютого 2024 року, перемогу здобуде чинний президент Ільхам Алієв.