Про це повідомляє  швейцарське видання Blick.

Журналісти пишуть, що 36-річний Джона Нейдхарт сам здався поліції в Берні після двох років служби кулеметником в українській армії.

Військова служба на користь іноземних держав є незаконною у Швейцарії. За це Нейдхарту загрожує до трьох років в’язниці. Однак сам чоловік не шкодує про своє рішення.

Я з нетерпінням чекаю свого арешту. Я залишаюсь при своєму рішенні боротися за Україну, а отже, за демократію.

У Blick наголошують, що арешт чоловіка саме зараз — не випадковість. Адже цими вихідними у швейцарському Бюргенштоку проходить Саміт миру щодо України, де представники країн з усього світу обговорюватимуть дипломатичні шляхи закінчення війни.

Нейдхарт назвав конференцію “жартом” та закликав спочатку “зламати росіян у військовий спосіб”.

Ця конференція — жарт. Якщо ви дійсно хочете допомогти Україні, ви повинні дати їй змогу перемогти росіян у військовий спосіб. Ви повинні спочатку зламати росіян, а потім вести з ними переговори, а не навпаки.

Військовослужбовець розповідає, що перспектива потрапити до в’язниці його зовсім не лякає.

Я добре уявляю, як повернуся в Україну після мого можливого тюремного ув’язнення.

Подробиці

Швейцарець Йона Нейдхарт вступив до лав Інтернаціонального легіону ЗСУ у березні 2022 року. Він пережив обстріл Яворівського полігону, пройшов Харківський контрнаступ та воював на Луганщині.

Військова юстиція Швейцарії порушила справу проти Нейдхарта в лютому. Він використав кілька годин на волі між своїм прибуттям у Берн і арештом, щоб здивувати своїх батьків удома.