Про це повідомляє активіст Мирослав Сороченко на своїй сторінці у Facebook.

Місцеві активісти виявили в центрі села несанкціоноване звалище побутових відходів.

За їхніми словами, комунальне підприємство «Комбінат комунальних послуг с. Білогородка» не має діючих контрактів ні з одним полігоном зберігання твердих побутових відходів.

Сміттєзвалище у Білогородці

Вгадаєте, куди звозять усе сміття Білогородки❓ ? ? ?Фастівський полігон❓Макарівський❓В іншу область❓На жаль, НІ – на необладнане звалище в самій Білогородці, де за пару сотень метрів живуть люди і дихають щодня цим смородом❗️❗️❗️А "бонусом" біля нього знаходиться ще й незаконне виробництво брикетів, яке чомусь працює лише вночі і вкриває димом усю округу?Ми вимагаємо від Комунального підприємства Білогородки і сільської влади:- оперативно знайти полігон, що відповідає усім санітарним нормам;- залучити для вивозу сміття не лише КП Білогородки, а й комерційні компанії, що мають діючі угоди із легальними полігонами;- припинити діяльність незаконного виробництва брикетів.Дякуємо ГО "Громадська рада самоврядування" та особисто Evgeniya Okhrimenko за підтримку у проведенні зйомок відео та допомогу у вирішенні екологічних проблем Білогородки☘️??

Опубліковано Мирослав Сороченко Четвер, 2 липня 2020 р.

 

За словами активіста Володимира Завадовского, «ця проблема дуже гостра, має масштаби екологічного лиха і з цим треба щось робити».

Активісти відвідали  нелегальне виробництво, яке «ночами палить брикети і людям нічим дихати», а поряд з ним розташовано сміттєвезвалище, яке, порушуючи усі норми, знаходиться в декількох сотнях метрів від будинків місцевих жителів і Білогородської школи №2. Територія звалища займає близько 2-3 га.

«За словами голови сільської ради, ці мішки вивозяться на звалище, яке нікому не заважає. У вівторок і в п’ятницю вони по усьому селу збираютьі вивозять сюди і до силосної ями», –розповідає Володимир Завадовский. За його словами, під час дощу токсичні речовини йдуть під землю, що впливає на якість води у свердловинах місцевих жителів.

«У відповідь на мій офіційний запит до КП «Білогородка» відповіло, що не має діючих контрактів ні з одним полігоном. Ми вимагаємо якнайшвидше знайти  законний полігон, куди вивозити сміття з усієї Білогородки, а також припинити незаконне виробництво брикетів в невідведеному для цього місці», – заявив Мирослав Сороченко.

Фото: ecomapa.gov.ua