Про це повідомляє The Hill.

Так, координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі заявив, що ініціатива спікера Джонсона «на перший погляд» відповідає запитам Білого дому.

Кірбі додав, що адміністрація президента США хоче спершу побачити законопроєкти Джонсона, перш ніж робити остаточні висновки.

На перший погляд, справді, здається, що пропозиція спікера насправді допоможе нам виділити допомогу Україні, допомогу Ізраїлю та необхідні ресурси для Індо-Тихоокеанського регіону. На перший погляд, це виглядає так, ми просто хочемо отримати більше деталей, — сказав представник Білого дому.

Водночас він наголосив на важливості того, щоб Україна та Ізраїлю, які «перебувають під прицілом», якнайшвидше отримали необхідну безпекову допомогу. Білий дім розраховує, що це станеться вже цього тижня.

За даними The Hill, президент США Джо Байден говорив вчора ввечері зі спікером Джонсоном про цю пропозицію щодо розділених законопроєктів.

Нагадаємо, що вчора Майк Джонсон оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Спікер Палати представників США представив чотири окремі документи, три з яких зосереджені на підтримці, а останній присвячено пріоритетам національної безпеки.

Водночас Білий дім оголосив, що виступає проти окремого законопроєкту про допомогу Ізраїлю без допомоги Україні.