Ідея проєкту належить українському феміністичному видавництву Creative Women Publishing. Саме там народився проєкт письменницької резиденції, де авторки-початківиці та досвідчені письменниці могли б творити, працювати, взаємодіяти з місцевою спільнотою жінок, вивчати культурний та історичний контексти міста тощо. Про це пише divoche.media.

«Нині це важлива місія спільнотворення унікального місця жіночої сили, творчого натхнення, неперервної традиції поколінь. Це, врешті, виконання заповіту великої Наталі Кобринської — пожертвувати власний будинок “наслідницям свого духа”. Це також і про доторки до сокровенного, про колективну памʼять, яка екзистенційно скріплює покоління й береже націю від забуття», — зазначила докторка філологічних наук, заступниця директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України, дослідниця жіночої історії Алла Швець.
До слова, на вулиці Зеленій у Болехові Наталія Кобринська, яка жила там у 1907–1920 роках, проводила просвітницькі та феміністичні зустрічі з жінками. Її будинок радянська влада зрівняла з землею грейдером і навіть вирубала всі дерева в саду.