Посол Азербайджану у Франції Лейла Абдуллаєва вважає, що в червні Азербайджан і Вірменія можуть підписати мирну угоду під час зустрічі за посередництва Франції та Німеччини.

Про це вона заявила групі журналістів у Парижі, передає Reuters.

«Ми сподіваємося, що 1 червня в Кишиневі нарешті буде підписано мирний договір», – сказала вона.

Зазначимо, що у молдовській столиці 1 червня відбудеться саміт Європейської політичної спільноти, на якому будуть лідери 47 країн Європи.

Очікується, що на полях саміту відбудеться зустріч президента Азербайджану Ільхама Алієва та премʼєра Вірменії Ніколи Пашиняна за посередництва канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Франції Емманюеля Макрона.

Як відомо, у 1991 році Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року, які закінчилися підписанням Бішкецького протоколу про перемирʼя, але періодично між сторонами виникають збройні сутички. Нагірний Карабах на міжнародному рівні визнаний частиною Азербайджану.

Також 27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший воєнний конфлікт, який тривав півтора місяця, під час якого сторони використовували танки, важку артилерію й авіацію. Тоді загинули приблизно 7 тисяч людей. А у ніч проти 10 листопада представники Вірменії, Азербайджану й Росії, як посередника, підписали заяву про припинення війни.

Згідно з домовленостями, уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі розмістили майже 2 тисячі російських миротворців. Азербайджан здобув право зайняти три райони – Кельбаджарський, Агдамський і Лачинський. Тоді Пашинян зазначив, що рішення було для нього дуже складним, але безальтернативним. Проте президент Азербайджану Ільхам Алієв стверджував, що Пашиняна «змусили» підписати документ, який «максимально вигідний» для Баку.

А 22 травня премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що його країна готова визнати територіальну цілісність Азербайджану включно з Нагірним Карабахом. Однак він наголосив, що мають бути проведені переговори між Баку та Степанакертом у питанні захисту прав вірмен, і цей діалог мають забезпечити міжнародні механізми.

Фото: відкриті джерела