Про це розповів в ефірі КИЇВ24 директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Яцюк.

Зараз ми спостерігаємо активну фазу весняного водопілля. Це звичайне природне явище, тут не треба чомусь дивуватися. Це наслідок танення снігів і опадів які пройшли нещодавно. Зараз здійснюється підготовка до пропуску весняного водопілля, здійснюється скид з водосховищ. Готується вільна місткість, щоб прийняти частину цього об’єму. Тут особливих загроз чи небезпеки не бачу. Можуть бути підтоплення низькорозташованих ділянок, рівень буде зростати. Але це звичайне природне явище.

За повідомленнями КМВА, станом на 08:00, рівень води р. Дніпро у Києві біля моста «Метро» становить 567 см над «0» поста (92,67 м за Балтійською системою висот). Вода продовжує прибувати – за останні 8 днів рівень Дніпра в межах Києва піднявся приблизно на 65 см. Але наразі небезпеки немає.

Влада Києва підкреслює, що аварійних підтоплень по місту не зафіксували. Рівень небезпеки гідрологічних явищ І (жовтий). Промислові об’єкти й житлові масиви міста поза загрозою підтоплення. Моніторинг цьогорічного водопілля триває.